23 Temmuz 2009 Perşembe

^_^ Cupcake Karnavalı ^_^

Burada herşey cupcake'li :) Capcanlı,rengarenk bir site. İçimi açtı, onlarcasına baktım,çok sevdim..Hatta rengarenk cupcakeler yapmak istedim :) Siz de neşelenmek isterseniz,buyrun siteye..

Kaynak

Not:Postun resimlerini değiştirdim,belli olmuyordu :)

Güzel bir site

Bazen internette birşeyler araştırırken karşıma, aradığımdan çok daha farklı ve ilgimi çekebilecek konu veya ürünler çıkıyor. Sonra kendimi,ilk başta araştırdığım şeyden tamamen farklı bir yerde buluyorum :) Bu site de böyle çıktı karşıma.İlginç ve işlevsel ürünlerle karşılaştım, sizlerle de paylaşmak istedim.Bu arada aşağıdaki bıyık,tuzluk-biberlikmiş:))
Buyrun

14 Temmuz 2009 Salı

İlginç ve işlevsel tabak dizaynları

Bu ürünlerin en çok sevdiğim tarafı, görüntülerinin yanında işlevsellikleri oldu..Kokteyllerde hem tabağı, hem içeceği tutmak zor olduğundan, resimdeki şekilde bir çözüm yolu bulmaları akıllıca olmuş.Tutturulduğu yerden koparılıp yemek yenilen çatal-kaşık fikrini de sevdim.Hayatımızı kolaylaştıran ürünlerle rahat ediyoruz..

Cıvıl cıvıl mousepad'ler


Rengarenk herşeye bayılıyorumm :)) Bu mousepad'ları görür görmez aşık oldum. Hepsi birbirinden güzel. Fiyatı 13.99 $ mış. Türkiye'de var mı bilmiyorum, bulursam almak istiyorum..

Kitap kabından geri dönüşüm çalışması

Özellikle sert malzemeden yapılmış kitap ciltlerinden güzel olur.Bence bu kitap ciltleri, kumaş ile kaplanırsa daha güzel bir görüntü verir.Sapı da büyük tahta boncuklardan yapılabilir..

13 Temmuz 2009 Pazartesi

Boyun ağrılarınız için ilginç bir yöntem :)

Önce ben de şaşırdım, bu ne böyle dedim :) Ama kim akıl etmişse, iyi etmiş :) Bu siteden tesadüfen bulduğum egzersiz yöntemini siz de denemek isterseniz, buyrun aşağıdaki yazıyı okuyun :)

11 Temmuz 2009 Cumartesi

Kavunlu meyve tabağı..


Eğer benim gibi görsellikten hoşlanan biriyseniz, bu güzel sunumu beğeneceksiniz.Bu kavunlu meyve tabaklarından önümüzdeki hafta doğumgünü olacak olan, eşimin yeğeni Mert'in sofrası'na koymayı planlıyorum.Yapılışı belli oluyor aslında ama, isteyen olursa eğer, sitesinde aşamalı fotoğrafları var. Özellikle içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde, buzdolabında soğutup, serin serin yemek güzel olur:)

9 Temmuz 2009 Perşembe

Oyuncak ayı canlanırsa :)

Eminim orada ben olsaydım çığlığı basardım :))

Kaynak

3 Temmuz 2009 Cuma

Rüya Kaç Saniye Sürer?


Bilim adamları rüyanın süresi üzerinde kesin bir sonuca varamadılar. Bir kısmı birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken bazıları da saatlerce devam eden rüyaların mevcut olduğu fikrinde ısrar etmekteydiler. Bu tartışmalar devam ederken, Dr. B. Klein adında Amerikalı bir bilim adamı yardımcıları ile birlikte hummalı çalışmalara koyuldu. Gönüllü olarak seçtiği bazı kimseleri hipnotize ederek uyuttu. Belli bir süre sonra uyandırıp rüyalarını dinledi. Neticede, bir rüyanın yirmi saniyeyi geçmeyecek kadar kısa sürdüğünü tespit etti.
İşin enteresan tarafı şuydu ki ; uyandırdığı gönüllüler üç beş saniye süren rüyalarını saatlerce anlatabiliyorlardı. Hatta bir kısmının rüyası yazılsa ortaya kalınca bir macera romanı çıkabilirdi. Dr. Klein yılmadan tecrübelerini sürdürdü. Bu iş üzerinde sarf ettiği pek çok mesai sonunda vardığı netice; en uzun rüyanın doksan saniyeyi geçirmediği idi. Bu konudaki çalışmaların ardı arkası kesilmedi. Chicago Üniversitesi uzmanlarından Dr. Kleitman ve öğrencisi Aserinsky 1953 yılında geniş çapta çalışmalara başladılar. Objektif deneylerini daha sonra nörofizyolojik sahada devam ettirdiler. Dr. Kleitman otuz yıldan beri kendisini rüyadan mahrum etme denemeleri yapmaktaydı. Fakat hiç bir zaman bir haftadan fazla tahammül gösterememişti. Otuz yıllık çalışması aradığı sonucu vermeyince başkaları üzerinde değişik denemeler yapmaya başladı. Deneyin sonunda , rüya esnasında kısa ve uzun süren süratli göz hareketlerine şahit oldu. Denemeye tabi tuttuğu kimseleri, göz hareketlerinin başladığı ve bittiği devrenin muhtelif bölümlerinde uyandırdı. Böylece her defasında kişilerin rüya görmekte olduğunu öğrenmiş oldu. Bu tespitin doğruluğunu ilim çevrelerine delilleriyle sunmak gereğini duydu. Ömrü boyunca hiç rüya görmediklerini iddia eden kimseleri toplayıp onlar üzerinde tecrübeler yaptı. Göz hareketlerinin başladığı anda uyandırdığı bu kimseler hayret ve şaşkınlık içinde ilk defa rüya gördüklerini söylediler. Dr. Kleitman bundan şu sonucu çıkardı. Herkes rüya görmekte, fakat bazı kimseler rüyalarını hatırlayamamaktadır. Rüyanın objektif olarak en kuvvetli delili ise uyumakta olan kimsenin süratli göz hareketleridir.